Dobrovolné testovanie žiakov

Vážení rodičia,

pozdravujeme Vás pred začiatkom nového školského roka.

Od 17.8.2021 sú na stránka MŠVVaŠ SR zverejnené nové pravidlá k nástupu žiakov do škôl v školskom roku 2021/2022. Zákonným zástupcom žiakov sa mimoriadne odporúča v záujme zachovania zdravia a bezpečnosti všetkých osôb vyskytujúcich sa v školách využiť možnosť absolvovať PCR  testovanie kloktaním.

Je aj možnosť realizovať samotestovanie v domácom prostredí na ochorenie COVID – 19 v priebehu školského roka antigénovými testami, ktoré budú distribuované prostredníctvom škôl každému žiakovi na základe predbežne zisteného záujmu. Obidve možnosti testovania žiakov sú dobrovoľné. Testovanie žiakov nie je podmienkou nástupu žiakov do školy.

Od 23.8.2021 budú pani učiteľky kontaktovať rodičov a zisťovať záujem o:

  1. testovanie kloktacími PCR testami na začiatku roka v priestoroch školy
  2. samotestovanie antigénovými testami v domácom prostredí v priebehu školského roka

Prosíme rodičov, aby reagovali na maily učiteľov čo najskôr. Potrebujeme testy urýchlene objednať.