Mladí ľudia, ktorí sa neboja veľkých cieľov

Šesť medvieďat je názov expedičného  tímu DofE, ktorý sa v dňoch 5.6. – 6.6. 2024 vydal na kvalifikačnú expedíciu, aby splnil cieľ, ktorý si stanovil – Karpaty dýchajú históriou.  Expedíciu sme začali v Plaveckom Mikuláši a počas šesť hodinového pochodu sme navštívili jaskyňu Deravá skala, Mon Repos a Amonovu lúku. Informátor tímu – Jakub Valentín nás oboznámil s históriou navštívených miest. Na Amonovej lúke sme si dopriali chvíľu zaslúženého oddychu a uvarili sme si teplý obed.  Naša cesta pokračovala na Plavecký hrad. Miesto dýchalo nielen históriou, ale aj krásnymi výhľadmi na okolitú prírodu. Unavení sme zložili ťažké batohy, rozložili stany a vychutnávali si chuť a vôňu špekáčikov.

Ráno sme vyrazili na druhú časť expedície. Začali sme v obci Plavecký Peter, prešli popri vodnej nádrži Buková a čakal nás najťažší úsek našej expedície – výstup na hrad Ostrý Kameň.

Šesť medvieďat – Tamara Štefanovičová, Sofia Cuperová, Izabela Kincsesová, Jakub Valentín, Dorota Mackovičová

Fotky z tejto akcie si môžete pozrieť – TU.

Video z tejto akcie si môžete pozrieť – TU.